• blog_07312012_valerio_leather_2_popup.jpg
  • leather.jpg
  • s.jpg
RizVN Support

آمار بازدید


امروز4
دیروز23
این هفته27
این ماه570
آمار کل96196

تاریخچه مرغهای تخم گذار

تاریخچه مرغ در زندگی بشر به هند و آسیای شرقی باز می گردد. این پرنده در حدود 7000 سال پیش از میلاد مسیح اهلی شد. اما در واقع اصالت واقعی این پرنده به میلیون ها سال پیش و به نوعی از دایناسورهای گوشتخوار به نام “تروپود” باز می گردد. جهت دریافت اطلاعات کامل در این زمینه اینجا را کلیک کنید.

 

مرغ ها اولین بار توسط دریانوردان اهل جزایر پلینزی، در نقاط مختلف منتشر شده و در قرن 12 ام میلادی به جزیره ایستر راه یافتند

 

جایی که آنها تنها حیوان اهلی بودند؛ البته با یک استثنای ممکن درباره موش صحرایی جزایر پلینری. آنها در قفس های بسیار محکم ساخته شده از سنگ نگهداری می شدند. این پرندگان از طریق محموله های دریایی جا به جا شده توسط قایق های تجاری، از راه اندونزی به قاره آسیا و از آنجا به غرب تا اروپا و آسیای غربی راه یافتند.

 

مردم روم باستان از مرغ بعنوان وسیله ای برای الهام الهی، یاد می کردند. همچنین بر اساس عقیده هایی قدیمی، دیدن مرغ در سمت چپ نشانگر شگون و خبرهای خوب بود. به مانند عقایدی که درباره کلاغ و جغد وجود داشت.

 

طیور از ابتدای ورود به زندگی بشریت، به دلیل گوشت، تخم، پرها و برخی اعتقادات خاصی که درباره شان در میان مردم رایج بوده از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده اند. این پرندگان در طول سالیان متمادی به طور طبیعی و یا از طریق دخالت های انسانی (ادغام نژادهای طیور) ، دچار تغییر و دگرگونی شده اند بطوریکه امروزه در نژادها، سایزها و رنگ های مختلفی پرورش داده شده و به بازار عرضه می شوند.

 

بیشتر انواع طیور به دلایلی چون میزان پروتئین نسبتاً بالا و قیمت مناسب، منبع غذایی خوبی برای انسانها محسوب می شوند اما برخی از آنها فقط کاربرد زینتی دارند. هر یک از انواع طیور دارای مبداً و تاریخچه ای منحصر به خود است که شاید شنیدن آن خالی از لطف نباشد هرچند ذکر تمامی این موارد بسیار زمان بر خواهد بود…

 

به همین دلیل در این بخش به تاریخچه مختصری از مرغ “گیم کورنیش” قناعت می کنیم.

 

مرغ های “گیم کورنیش” که اغلب مرغ “گیم کورنیش راک” نامیده می شوند، در اصل در سال 1950 توسط “جاکونز” و “آلفونیسن” مارکووسکی در “کانکتی کات” پرورش داده شدند.

مهنندس راعی 09124496359