• blog_07312012_valerio_leather_2_popup.jpg
  • leather.jpg
  • s.jpg
RizVN Support

آمار بازدید


امروز4
دیروز23
این هفته27
این ماه570
آمار کل96196

پر شترمرغ

یکی دیگر از محصولات حاصل از پرورش شترمرغ ( پر شترمرغ )  می باشد .حتی پیشرفته ترین فن آوری قادر به تقلید زیبایی، لطافت و مواجی طبیعی پر شترمرغ  نیست. همچنین هیچ ابزاری به واسطه خاصیت تولید الکتریسیته ساکن مانند پر شترمرغ، کارایی لازم برای نظافت را ندارد. از پرهای با کیفیت عالی در ساخت لوازم تزیینی،کلاه و لباس استفاده می شود.

سایر انواع پرها برای تمیز کردن ماشین آلات و تجهیزات ظریف و گردگیری مورد استفاده قرار می گیرند. پر شترمرغ را هر هشت ماه یک بار باید چید، که البته بعد از ۴ تا ۵ سال کیفیت پرهای چیده شده تقلیل می یابد و از هر شترمرغ نر بالغ تقریباً ۲۴ شاهپر اولیه به دست می آید. وزن کل پرهای یک شتر مرغ ۱۰ تا ۱۴ ماهه، حدود ۴۵ گرم و اندازه آنها بین ۱۰ تا ۱۵۰ سانتی متر است . هنگامی که پر های شترمرغ را جدا می کنند برجستگی های روی پوست آن که همهن جای پرها هست باقی می مانندکه بعد از دباغی پوست جلوه و زیبایی خاصی به چرم شترمرغ می دهد.

ویژگی های پر شتر مرغ

– پر شتر مرغ عاری از الکتریسته ساکن است لذا در کارخانه های دارای سیستمهای الکترونیکی و کامپیوتری که الکتریسته ساکن مشکل اصلی آنهاست بسیار مفید است.

محصولات و کاربردهای پر شترمرغ

پر شتر مرغ با توجه به خاصیت الکترواستاتیک که دارد جهت استفاده در گردگیر ( داستر )‌ها به کار میرود. این گردگیر ها جهت تمیز کردن تجهیزات ظریف مثل دوربین، میکرسکوب، کامپیوتر، لوازم تزئینی، گردگیری وسایل منزل و رخت و لباس استفاده می شود.

همچنین در مراسم عزاداری محرم نیز از پر شترمرغ برای تزیین علامت ها استفاده می شود. در سایر کشورها نیز از پر جهت تزئین در مراسم عروسی و سایر جشن ها استفاده می شود.

علاوه بر این طراحان لباس و کیف نیز در برخی از طرح های خود از پر شترمرغ استفاده کرده اند.

 

جمع آوري كننده : پروانه فراهاني      09124439674