• blog_07312012_valerio_leather_2_popup.jpg
  • leather.jpg
  • s.jpg
RizVN Support

آمار بازدید


امروز0
دیروز9
این هفته0
این ماه134
آمار کل95760

واكسيناسيون شترمرغ

واکسیناسیون در شترمرغ :

گله های پرورش شترمرغ در ایران بر علیه دو بیماری واکسینه می شوند:
۱ – بیماری نیوکاسل
۲ – بیماری آنتروتوکسمی

زمان تزریق :

نخستین مرحلۀ تزریق در پایان دو هفتگی و به میزان ۰/۵ سی سی از واکسن نیوکاسل – مرحلۀ دوم تزریق واکسن آنتروتوکسمی به میزان ۰/۵ سی سی در پایان هفتۀ سوم – مرحلۀ سوم تزریق واکسن یادآوری نیوکاسل به میزان ۰/۷  سی سی در پایان هفته چهارم و مرحلۀ آخِر تزریق واکسن یادآوری آنتروتوکسمی  به میزان ۰/۷ سی سی در پایان هفته پنجم است.
از یک سالگی به بعد میبایستی با گرفتن تیتر خون از گله و تشخیص دامپزشک مقیم اقدام به واکسیناسیون کرد.

سه نوع از بندپایان می توانید شترمرغ را تحت تاثیر قرار: کنه شپش، کنه، و تیغ جوجه تیغی. شپش می تواند یک مشکل، به ویژه در شترمرغ. شپش گاز گرفتن علت بیماری پوستی و آسیب پر می باشد. درمان با اسپری پرمترین (غلظت مرغ) موثر است، طریقه استفاده” ۱ میلی لیتر آیورمکتین تزریقی است. چندین گونه از کنه در گونه های مختلف شترمرغ شناسایی شده است. اهمیت اصلی آنها این است به عنوان میزبان از این بیماری است. کنه های پر در رگ در قسمت زیرین پر زندگی و در خون تغذیه می کنند.  درمان کنه و کنه آیورمکتین  ۰.۲ میلی گرم در  کیلوگرم در فواصل ۳۰ روز است.

پمادها :

استفاده از پمادها در درمان عوارض چشمی به داروهای مایع ارجحیت دارند چرا که تعداد دفعات مصرف دارو در طول روز کمتر بوده و آزادسازی آنتی بیوتیک آهسته تر انجام خواهد شد. همچنین استرس کمتری به پرنده وارد خواهد شد و در شترمرغهای بدخو پاشیدن یک اسپری موضعی محلول در آب بر روی چشم برای آرام کردن آنها ضروری به نظر می رسد.