• blog_07312012_valerio_leather_2_popup.jpg
  • leather.jpg
  • s.jpg
RizVN Support

آمار بازدید


امروز4
دیروز23
این هفته27
این ماه570
آمار کل96196

نوک چین کردن بوقلمون

چرا باید بوقلمون ها را نوک چینی کرد؟

بسیاری از پرندگان مانند کبک به دلیل افزایش دمای محیط نگهداری دچار شوک دمایی شده و شروع به همدیگر خاری می‌کنند. به همین دلیل برای جلوگیری از همدیگرخواری یا کانی بالیسم نوک آن ها را قطع می کنند که به این کار به اصطلاح نوک چینی گفته می شود. در این مقاله قصد داریم که ضرورت انجام نوک چینی در بین بوقلمون ها و خطرات و دلایل آن را بررسی کنیم.
در بسیاری از نقاط جهان پرورش دهنده ها بوقلمون ها را نوک چینی نمی کنند. زیرا این بوقلمون ها در سالن های بسته و معمولی برای تولید گوشت نگهداری می‌شوند که این کار باعث می‌شود که رفتار تهاجمی آنها کاهش پیدا کند و نیازی به قطع کردن نوک آنها وجود نداشته باشد.
اما در مقابل بوقلمون هایی که در اصطبل ها و یا در سیستم های مناسب برای تولید گوشت از آن ها نگهداری می شود ، باید نوک چینی شوند تا از احتمال حمله آن ها به همدیگر جلوگیری شود. حمله بوقلمون ها به همدیگر می تواند عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته  و موجب وارد شدن زیان به گله بشود.
از طرف دیگر یکی از راه های افزایش تخم گذاری بوقلمون های ماده تحریک آن ها با افزایش مدت زمان نوررسانی به آن ها است. منتهی در این روش بوقلمون هایی که در معرض نور طبیعی خورشید قرار دارند ممکن است تحریک شده و شروع به حمله به یکدیگر بکنند. بسیاری از پرورش دهندگان از این روش لازم برای افزایش تخم گذاری بولمون ها استفاده می‌کنند.
گرداورنده مهندس راعی 09124496359